24 год маж починал во канцеларија од премор и стрес


645515-24died

Дваесет и четиригодишен работник од Пекинг, почина откако работел еден месец прекувремена работа за меѓународно рекламирање во една фирма.

Ли Јуан, вработен во канцеларијата на Пекинг за меѓународно рекламирање, во секторот за маркетинг и односи со јавноста преку агенцијата Oglivy Q & Mather, наводно, доживеал ненадеен срцев удар на 14 мај.
Тој работел прекувремено цел месец, не оставајќи ја канцеларијата до 11:00 часот.
Паднал на земја во својата канцеларија околу 17:00 часот.

Неговите ко-работници веднаш побарале помош, по што бил префрлен во Медицинскиот колеџ во Пекинг каде што била утврдена неговата смрт.
Според извештаите, лекарите рекле дека неговата смрт била предизвикана од срцев удар. Последната порака на Веибо, Твитер сервисот на Кина, била негова слика, како го прави последниот поздрав додека ја напушта канцеларијата.

Твитот бил коментиран повеќе од 15,000 пати.

Share Button
Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1