24 год момче се бори за живот – Страшна фотографија од сообраќајката кај Охис


Дваесет и четири годишниот Д.К. од Куманово се бори за животот на скопските Клиники, по тешките повреди здобиени во сообраќајната несреќа која синоќа се случи пред Драчево на булеварот „Борис Трајковски“ во близина на Стаклара.

soobrakajka-dracevo-520x390_thumb_medium500_375

До несреќата дошло при судир на „БМВ“ со кумановски регистерски таблички кое го управувал младиот возач и автомобил „Пасат“ со скопски таблички.

Полесно повредени се возачот на „Пасатот“ М.К.(42) и неговата сопруга Љ.К. на кои лекарска помош им била укажана во Градската општа болница.

Полицијата на местото на несреќата извршила увид.

Фото – Курир

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1