26 годишен е возачот кој прегази девојче кај универзална – возел 160км на час


„Возачот кој вечерва прегази и усмрти девојче пред Универзалната сала како да бил на трка, без траги од кочење летал со 160 километри на час“, велат очевидците кои се нашле на местото на несреќата.

Возачот кој вечерва прегази и усмрти девојче пред Универзалната сала како да бил на трка, без траги од кочење летал со 160 километри на час, велат очевидците кои се нашле на местото на несреќата. Прегазеното девојче е на возраст од околу 15 години а околу него биле забележливи трагите од крв.

Foto - Sitel

Foto – Sitel

Полицијата го утврди и соопшти идентитетот на возачот кој вечерва усмрти девојка на пешачки премин кај Универзална сала.

Станува збор за 26-годишниот Љ.В.,кој по ударот избегал од местото на несреќата, но кратко потоа сам се пријавил во полиција.

Идентитетот на девојката која починала на лице место полицијата се уште го утврдува. Увидот е во тек.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1