ФОТО: Трагедија, девојче прегазено на „Партизанска“ кај Универзална сала


Сообраќајна несреќа го „затвори“ булеварот Партизански одреди во Скопје. Според очевидци се работи за прегазен пешак на пешачки премин, по што возачот на автомобилот избегал.

Foto - Sitel

Foto – Sitel

Неофицијално, се работи за девојка од Крива Паланка, родена 1995 година. Според полицијата, патничко моторно возило „Хонда“ удрило во пешак, женско лице и истата починала на лице место.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1