26-годишно момче е жртвата во Радовиш


Во куќа во Радовиш вчера доцна попладнето пронајдено е мртвото тело на Ј.Р. (26) од Радовиш.

policija sredna

Портпаролот на СВР Струмица Хризантема Рендевска вели дека мртвото тело на Ј.Р. го пронашол сопствениот на куќата каде што 26-годишниот маж бил потстанар. Екипи на СВР Струмица синоќа до доцна вечерта вршела увид на местото на несреќата и засега не може да се каже дали станува збор за насилна или за природна смрт.

Рендевска вели дека откако ќе ги добијат резултатите од обдукцијата јавноста ќе биде информирана со повеќе детали во врска со овој случај.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1