27 год бездомничка се бори за живот по пожар во куќа во Чаир


trafostanica pozarДевојка бездомник се бори за својот живот, откако синоќа се здобила со изгореници во пожарот што избувнал во куќа во која се засолнувала.

Пожарот избил во помошни простории на куќа во скопската населба Чаир на улица „Максуд Садик“.

27-годишната Адела, која се засолнувала во просторијата е пренесена во Градската општа болница.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1