27 годишна девојка киднапирана во светиниколско – била ветена за невеста


Во с.Калузлија-Општина Карбинци-Штип, вчера наутро, А.М.(26) од с.Калузлија, противправно била лишена од слобода од страна на две лица.

iscelitel siluvanje

Имено, лицата дошле на горенаведеното место и едниот ја фатил оштетената во пределот на рацете, почнал да ја влече, велејќи и дека ќе ја земе со него за да му биде сопруга при што истата давала отпор.

Другото лице ја внесол во патничко моторно возило со непознати регистарски ознаки и истите се одалечиле во непознат правец.

Случајот е пријавен од А.М.(27) од О.Карбинци, која била заедно со оштетената во моментот кога лицата противправно ја лишиле од слобода.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на А.М..

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1