ФОТО: Марјана и Росана по четири години повторно се прегрнаа


Близначките Маријана и Росана кои отпеаа безброј незаборавни евергрини, по четири години повторно се видоа и прегрнаа.

marijana i rosana

Маријана живее 22 години во Австралија и годинава одлучи годишниот одмор да го помине во родниот крај и заедно со сестра си и семејството ужива во Маврово, Скопје, Матка, родното Куманово, пишува Република.

Кога последниот пат беше дојдена Маријана во земјава ја испеаја „Ајде сестро да запееме“, но овој пат решија да се посветат една на друга.

Близначките веќе долги години не се занимаваат со музика.

Kurir.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1