Убиецот од Охрид неодамна излегол од затвор во Холандија?


Еден од напаѓачите во вчерашниот инцидентот во Охрид е приведен, а полицијата се уште трага по убиецот, за кој неофицијлално се говори дека е 30-годишниот охриѓанец Б.П.

oh-3

Како што објави „Охрид нет“, охриѓанецот кој се сомничи дека е сторител на двојното убиство неодамна излегол од холандски затвор каде издржувал казна затвор за трговија со дрога.

Тој вчера по претходна расправија со пиштол ги усмрти 56-годишниот сопственик на угостителскиот објект „Император“ Васил Р. и 38-годишниот Ромео Ѓ., двајцата од Охрид.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1