Земјата се отвори во Мексико


Пет метарска пукнатина во должина повеќе од километар се отвори во Мексико, во северозападниот дел на земјата.

meksiko

Пукнатината, која е длабока речиси 8 метри, прекинала автопат, до пацифичкото крајбрежје.

Возилата биле пренасочени во други патишта, бидејќи местото е нестабилно.

Геолози веднаш пристигнале за да ја истражуваат причината за отворањето на пукнатината.

Цивилна заштита претпоставува дека таа може да се оформи како последица на земјотресот од минатата недела.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1