Параглајдерска несреќа во Крушево – тешко повредено едно лице


Во Крушево, атар на с.Острилци,  вчера попладне, 33- годишно лице од Унгарија летал со параглајдер, при што изгубил контрола и паднал.

paraglajder-500

Истиот е пренесен во Клинички центар Битола за укажување на лекарска помош.

Тој е во тешка состојба, а констатирани му се тешки телесни повреди.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1