3 години затвор за 6 насилни демонстранти на протестите против пресудата за Монструм


По 3 години затвор добија шестмина насилни демонстранти од протестите кои на почетокот на месецов се одржаа во Скопје против пресудата во случајот Монструм.

protesti555

Сите шестмина одговараат за учество во толпа која ќе стори кривично дело, објави Прес24 . Еден    обвинет добил ослободителна пресуда, додека за едно лице, обвинителството се откажа од обвинението.

Во протестите против Монструм повредени беа дваесетина полицајци и беше причинета значителна материјална штета.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1