3 годишно дете исчезна во водите на Треска – се трага по него


Потрагата по тригодишното дете, кое вчера падна во водите на реката Треска, не престанала и продолжува и во текот на денешниот ден.

Детето вчера околу 18 часот се лизнало играјќи си покрај реката кај Чичино село, а мајката го пријавила случајот во полиција.

Полициските спасувачки екипи пребаруваат долж течението на реката Треска од Чичино село кон село Грчец.

Matka-nova-500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1