3 годишно дете падна од зграда и преживеа


На интернет се појави шокантна снимка на која се гледа како едно тригодишно дете од Кина паѓа од третиот кат.

За среќа детето помина само со мали гребаници.pad-decak-tri-godine-treci-sprat-foto-printskrin-youtube-1424205208-617879

Детето паднало од балканот на третиот кат во кинескиот град Кунминг.

На снимката направена од безбедносните камери, се гледа моментот на падот, при што детето прво удира во паркиран автомобил а потоа завршува на тротоарот.

Судејќи според снимката, детето ударот во автомобилот го спасил, но и малку зашеметил. Тој брзо станува, малку се тетерави па се врака назад во станот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1