3 годишно девојче и жена се повредени во сообраќајката кај Петровец


Тригодишно девојче, нејзината мајка и 57-годишна жена се повредените во сообраќајната несреќа што се случи утрово на автопатот Петровец-Скопје, пишува Курир.

Фото - Курир.мк

Фото – Курир.мк

Девојчето и 57- годишната жена се веднаш биле префрлени во Ургентниот центар во Скопје, но за среќа поминале со лесни телесни повреди, велат од СВР Скопје.

Инаку утринава околу 9:15 часот три лица се повредени во сообраќајна несреќа на автопатот Петровец-Скопје.

Од СВР Скопје за Курир велат во несреќата учествувале „Ланд Ровер“ во тетовски регистерки таблички, товарно возило „Цитроен“ со штипски ознаки и автомобил „Фиат“ со скопски таблички.

Трите повредени лица се итно пренесени во Ургентен центар.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1