3 милиони евра алиментација месечно – отиде богаството на Берлускони


Поранешната сопруга на Силвио Берлускони ќе добива по три милиони евра месечно, според пресудата на Судот во Милано.

 berluskoni zena

Берлускони ќе плаќа 100.000 евра дневно или 36 милиони евра годишно според членот 156 од италијанскиот закон со кој се предвидува задржување на животниот стандард од брачниот период. Таа ја добила и вилата во Милано од 78 милиони евра, каде и живее со трите деца.

56 годишната Вероника Ларио побара развод од поранешниот шеф на италијанската влада во мај 2009-та, а подоцна објасни не може да биде во брак со човек кого го привлекуваат малолетнички.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1