3 молотови коктели фрлени во студентскиот дом ,,Гоце Делчев,,


Околу 05,10 часот, во Скопје на ул. „Иво Рибар Лола“, во студенскиот дом „Гоце Делчев“ од страна на две лица кои биле со автомобил биле фрлени три  шишиња со запалива тачност.

Според МВР лицата од возило во движење ги фрлиле молотовите коктели, две во дворот и едно  на балкон од соба, кои експлодиреле и се запалиле, но од страна на студентите веднаш биле изгаснати.

Увид е извршен од екипа од СВР Скопје и се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1