30 год девојка почина – дрво паднало врз шаторот во камп кај Дубровник


DUbrovnik kamp

Триесетгодишна Романка беше усмртена откако врз шаторот во кој спиела во автокампот во Орашац, во близина на Дубровник, во недела наутро паднала гранка, јавуваат хрватските медиуми.

Покрај неа, во шаторот се наоѓале уште три лица, едно од нив поминало со полесни повреди.

Инцидентот полицијата го води како несреќен случај, а околностите кои довеле до кршење на гранката засега не се утврдени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1