300 тони сол фрлени во Скопје


Во текот на ноќта и утринав на градските сообраќајници се фрлиле над 200 тони индустриска сол, а екипите интезивно го расчистуваат снегот од коловозот.

Јавното претпријатие „Улици и патишта“ на терен интервенирале со 23 возила – соларки и соларки со плуг на сите булевари во надлежност на Град Скопје.

Информации за состојбата со автобуските линии на јавниот градски превоз може да се добијат од диспечерската служба на ЈСП-Скопје или на интернет страницата на јавното претпријатие

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1