5 мажи најдени мртви во рудник за злато кој е затворен


policija333Петмина мажи, кои барале отпаден метал во затворен рудник за злато во Романија се пронајдени мртви, јавува АФП.

Според информациите група од 7 мажи влегла во рудникот за да бара отпаден метал, 5 тела се пронајдени а двајца се водат за исчезнати.

Пронаоѓањето на мртвите тела го потврди и градоначалникот на градот Баја Маре, Константин Черекес.
според првичната истрага врз групата се одронила карпа во рудникот што ги затрупала.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1