5 начини да не ве фатат дека правите прељуба


Паметните телефони, таблетите, лаптоповите прават простор голем број од брачните двојки да се впуштат во љубовна афера. Сајтот за дискретен чет со оженети или омажени кои бараат некој за забава, „Викторија Милан“ направил истражување во кое се вели дека 45 проценти од вкупно 6.000 членови на овој сајт ги мамат своите партнери затоа што немаат доволно внимание и поради тоа што нивните партнери повеќе се интересираат за нешто друго отколку за нив. Сепак, доколку веќе мамите, а не сакате да ве фатат кога во ерата на модерната технологија многу лесно е да се открие љубовна афера, послушајте ги овие совети на „Викторија Милан“.

seks igra vrzan za krevet1. Никогаш не го давајте својот мобилен телефон – сомнително е ако одеднаш почнете да добивате чести пораки или разговори поради кои треба да излезете од просторијата. Никогаш не мозже да знаете кога ќе ви се јави љубовникот или љубовницата. Наместо тоа направете нов мејл и комуницирајте исклучиво таму.

2. Никогаш немојте да го користите домашниот компјутер за да се „најдете“ со својот љубовник. Премногу е лесно да го заборавите својот мејл отворен или да ја избришете историјата.

3. Никогаш не се сликајте со својот љубовник. Фотографиите многу лесно може да се најдат на социјалните мри кога најмалку очекувате без разлика колку и да мислите дека сте внимателни.

4. Бидете внимателни ако плаќате со кредитна картичка. Внимавајте и запамтете дека движењата на вашата картичка може да се следат и секогаш се снимаат. Плаќајте со кеш секогаш кога можете.

5. Исклучете го ЏПС уредот од вашиот автомобил затоа што се снимаат сите маршрути по кои вози автомобилот, вклучувајќи ги и вашите вонбрачни излети.

Share Button
Александра Смилеска

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1