5 туристи од Турција повредени во сообраќајка кај Демир Хисар


Денеска околу 13.50 часот на магистралниот пат Битола- Кичево се судрија патнички автобус кој превезувал турски туристи и камион со македонски таблички. Пет туристи од Турција се тешко повредени и се пренесени во болница. nesrekja soobrakjajka policija pat

Несреќата се случила кај селото Жван. Полицијата на неодредено време го блокираше сообраќајот на овој магистрален пат, се додека не заврши увидот на местото на несреќата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1