Се преврте автобус кај Демир Хисар!


Денеска околу 13 часот и 50 минути на магистралниот пат Битола- Кичево кај селото Жван се преврте автобус, објави битолската Телевизија Орбис.

Се уште нема информации за причината за несреќата и за тоа дали и колку има повредени.

 

avtobus-prevrtem-680x365

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1