6 метарско албанско знаме се вее во Кичево на 35 метри висок јарбол


 

На јарбол висок 35 метри во Кичево од вчера се вее шестметарко знаме на Албанија кое го постави ДУИ, јавува Алфа.

Јарболот со знамето вчера официјално го промовирал лидерот на ДУИ, Али Ахмети, во рамките на свеченоста по повод 100 годишнината од албанската независност и албанското знаме. Ахмети притоа порачал дека Албанците нема да дозволат ниедна црна рака да го чепне знамето.

СМК: 35 метарско албанско знаме во Кичево е провокација

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1