7 девојчиња од основно школо забремениле на екскурзија


Проблемот со бременост кај малолетнички во Босна и Херцеговина од година во година е се` поизразен, а шокираат и податоците за порастот бројот на сексуално активни девојки меѓу 13 и 15 години, пренесе Дневни Аваз.

devojce bremena test

Така, на интернет-страницата Исповести, каде девојчињата бараат совети од експерти гениколози, една од нив напишала:

– Радо би спиела со своето момче, иако имам 14 години, но се плашам од осудувањата.

На таа страница можат да се најдат информации според кои момчиња од 11 години стапуваат во сексуални односи.

Посебен куриозитет претставува една од екскурзиите на основци во БиХ, на која, како што пишува Аваз, затруднеле дури седум ученички!

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1