Авионот на Wizz air половина час кружеше над Прилеп – каде ќе ги истовари патниците?


Најверојатно поради густата магла на скопскиот аеродром авионот на Wizz air кој од Брисел требаше да слета во Скопје веќе половина час врти кругчиња над Прилеп. Како што може да се види од фотографијата авионот кружи над овој дел од Македонија или чекајќи информација дали ќе може да пристапи и слета во Скопје или патувањето ќе го пренасочи на некој од околните аеродроми.

Mknews - print screen

Mknews – print screen

Поради густата магла неколку авиокомпании го откажаа слетувањето на скопскиот аеродром. Спорет информациите од ТАВ откажани се летовите од Истанбул, Белград, Љубљана, Цирих, додека летот од Виена е пренасочен на аеродромот во Охрид, а летот од Франфурт на аеродромот во Приштина.

Според последните информации од сајтот на аеродромот Александар Велики, летот на Виз аир од Брисел најверојатно ќе слета во Охрид

 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1