7 годишно момче било удрено од метеорит во главата (Видео/Фото)


dete meteor7 годишно момче било удрено од метеорит во Флорида. Малиот Стивен Липард завршил со 3 конци на главата. 

Детето си играло во дворот и одеднаш нешто го идрило во главата.

Таткото го пребарал дворот и нашол голем камен  – го однел на испутување и се покажало дека се работи за метероит. Од Florida Atlantic University потврдиле дека се работи за метероит.

Момчето минало со 3 конци на главата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1