Славеле изборна победа – 7 повредени во сообраќајката во Батинци


dfsadfsdfСедум лица се повредени во тешката сообраќајна несреќа која вчера се случи во скопско Батинци.

Тројца од поврeдените завршија во Ургентниот центар, а четворица се пренесени во Градската болница, од каде еден е пуштен на домашно лекување. Засега нема информации за карактерот на нивните повреди.

Изборна победа по завршувањето на денешните избори славеле повредените патници во едно од возилата, дознава телеграф од полициски извори. Според информации од МВР, директно се судриле „југо“ и „хјундаи“, при што биле повредени седум лица.

Според очевидци од местото на настанот, возилата се тешко оштетени, а судирот бил директен и страотен.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1