8 Март – еве што сакаат жените за подарок, а што не?


Денот на жената е празник кој се одбележува во целиот свет, а доколку имавте дилема што да и подарите на некоја значајна жена во вашиот живот, еве неколку совети.

Шест од десет мајки и баби се надеваат дека децата ќе им приготват нешто поразлично од традиционалните подароци со кои се навикнати.g_osmi-mart

Една четвртина од нив би сакале да им понудат ново хоби.

Една третина од мајките сакаат подарокот да е поврзан со нивниот интерес, а три четвртини „сакаат да научат нови работи и да имаат нови предизвици“, па сонуваат за нешто трајно и инспиративно.

Секој трети анкетиран признал дека купува чоколади или цвеќе, а повеќе од половина признаваат дека се прашуваат каков подарок да купат, а 20 проценти не купуваат ништо.

Само 43- проценти на своите мајките или сопруги се трудат да им подарат  нешто различно.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1