91 год бабичка добила два пати на лото за 2 месеци


Американката Лена Итон (91) е најсреќната бабичка во Америка. Жената од Индијанополис доби $399,999  за само 2 месеци на игри на среќа.

Прво во август на лото Quick Draw lottery освои 300.000 долари, а пред неколку дена на грепка  Scorchin’ Hot за која платила 5 долари доби 99.999 долари

Лена Итон која има шест деца, 16 внучиња и 20 правнучиња, рече дека парите планира да ги потроши за реновирање на куќата и „да ги направи среќни“ своите блиски. Ќе смени прозори, сака ново купатило и сака да патува, рекла бабичката.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1