94 год дедо ќе ја преставува Швајцарија на Евровизија (Видео)


dedo evrovizijaЕмил Рамсауер, 94-годишниот старец кој ќе ја претставува Швајцарија на Евросонг за себе вели дека е стар лонец, но не е за фрлање. Вели дека витален го одржува неговата жена.

Дедото прави музика со Армијата на спасот од десеттата година, а настапувале и во Британија во текот на војната.

Со него во бендот се и Јонас Гајгакс, Михаел Стерки, Катарина Хаури, Кристоф Јакоб, Сара Брајтер и стариот Емил Рамсауер кој свири на контрабас.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1