37 студенти од БИХ повредени – Автобус излетал и се превртел (Фото)


Bus-sletio-s-auto-puta-Troje-ljudi-teško-i-34-lakše-povredjenoТри лица се потешко повредени, 34 минале со полесни повреди во сообраќајна несреќа на автопатот кај Кутина. Автобус со студенти од Босна и Херцеговина излетал од патот.

Несреќата се случила околу 1 часот утринава, студентите се враќале од излет во Марибор.

Пожарникарите успеале да ги ослободат заглавените студенти, повредените се пренесени во болница во Сисак и Нова Градишка.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1