Адел се повлекува од сцената на пет години


Славната британска пејачка Адел планира да земе петгодишна пауза од музиката за да се посвети на љубовта и на своето ново момче.adel

Адел својот актуелен албум „25“ го промовираше ширум светот во рамки на актуелната турнеја и одржа дури 105 концерти ширум Европа и Северна Америка.

Пејачката, откако ќе ја заврши турнејата, го испланира одморот од музичката сцена, настапи и албумот, што најверојатно ќе трае пет години, пишува „Дејли мејл“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1