Драма во авион за Белград: Додека жената умирала, патниците …


Пилотот се подготвувал да полета од Дубај за Белград кога на жента Д.М (56) одеднаш и се слошило. Авионот останал на пистата додека екипажот се борел за животот на патничката. Секој момент бил драгоцен… Пристигнала Итната помош.aerodrombelgrad

Оваа вистинска драма се случила вчера. Србинката после укажаната помош била итно пренесена во болница. А за сето тоа време, додека била на работ од смртта, неколку патници безчуствително протестирале и барале од пилотот да полета.

Како што дознава српски Курир, во авионот владеела вистинска паника меѓу патниците.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1