Аферата на Оланд траела веќе 2 години – се криел по станови


Како што објави „Клозе“, францускиот претседател Франсоа Оланд и актерката Геје биле во љубовна врска две години, односно периодот на изборната кампања и по неа.

fransoa-affair500Весникот кој ја откри аферата објавил дека актерката и претседателот користеле стан во кварт во Париз.

Сопругата на францускиот претседател Трирвелер минатата недела е хоспитализирана, поради шок од информациите за аферата на Оланд.

Синоќа Оланд ја посетил Трирвалјер во болница, која се наоѓа таму од 10-ти јануари.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1