Ахмети: Изборите ќе има како што е предвидено со договорот


Преседателот на ДУИ Али Ахмети денеска од Кичево порача дека изборите ќе се одржат како што е предвидено со договорот.ahmeti

Според него, причина да биде поинаку нема.

– Се што договоривме во целост е исполнето освен делот за медиумите, истакна Ахмети пред членовите и симпатизерите на ДУИ.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1