Ахмети: Одлуката на Иванов е избрзана


Лидерот на ДУИ Али Ахмети вечерва изјави дека одлуката на претседателот Ѓорге Иванов е избрзана и непромислена.

ahmeti

– Сметам дека одлуката на Иванов е избрзана и непромислена и една таква одлука од т.н. претседател, нелегитимен претседател, за нас нема легитимност, изјави Ахмети по средбата со словенечкиот и со хрватскиот претседател Борут Пахор, и Колинда Грабар Китаровиќ, кои престојуваат во работна посета на Македонија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1