Ако ги сонувате овие пет работи на повидок е нова љубов!


Кукла
Куклата нема само едно значење. Ако си играте со неа, тоа значи кавга. Меѓутоа, ако подарите кукла, тоа укажува на нова љубов.spie son krevet nesonica

Голотија
Ова сите почесто го сонуваме. Ако се соблекувате или веќе се голи, тоа укажува на ново партнерство. Таа непозната личност може да биде важна за вас, односно личност со која може да имате романса.

Постелнина
Креветот и постелнината укажуваат на љубов и на тоа дека сте во можност да прифатите нови емоции. Ако снонувате бела постелнина, тогаш битете сигурни на промени на љубовно поле.

Густа шума
Ако сте во шума и не можете да го најдете излезот, тогаш не сте подготвени за доаѓањето на новата романса. Меѓутоа, успешното бегство значи дека сте созреале за нов однос и наскоро ќе ја пронајдете саканата личност.

Семиња
Семето е симбол на плодност. Така е и во љубовта. Ако на сон ви се појави грст семиња, тогаш сте отворени за нова емоција. Меѓутоа, ако сонувате жетва тоа значи дека треба да се решите од лошите особини кои до сега го спречувале појавувањето на нови личности во животот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1