Прстен со најмоќна порака на светот- погледнете што пишува


Вистинска приказна или легенда? Како и да е, таа во себе носи важна порака дека во животот никогаш не би требало да се откажуваме и дека секогаш постои надеж.prsten brak

Еден крал ги собрал своите советници и им наредил да направат прстен на кој треба да изгравираат натпис со најмоќната порака на светот.

Тој натпис требало да му помогне во тешките моменти и секогаш да го потсетува на добро во лошите моменти.

Советниците долго размислувале што да изгравираат, а кога прстенот бил готов на него стоел натписот: „И тоа ќе помине“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1