Актерка од Скопје исчезна во Америка – пријателите молат за помош


Семејството и полицијата на студентка по глума во Лос Анџелес вчера побарале помош во потрагата по неа. Се работи за 25-годишната Адеа Шабани од Скопје која на 23. февруари исчезнала под сомнителни околности, пренесува КТЛА.

Студентката по актерство исчезнала истиот ден околу 11 часот наутро, соопшти полицијата. Пријателите велат дека ја оставила вратата отклучена, како да очекувала брзо да се врати.

„Не знам, не знам што да мислам“, рекла Мишел Љунгранџ за КТЛА. „Само сакам да ја најдам, ова не личи на неа”, пренесе МКД.МК.

Иследниците не објавија никакви информации што укажуваат на нешто сомнително, но пријателите веруваат дека некој ја држи против нејзината волја.

Висока е 165 сантиметри, а тешка шеесетина килограми има руса коса и сини очи.

.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1