Актерката Сузан Сарандон уапсена на протест против Трамп (Видео)


Сузан Сарандон беше меѓу 575 жени уапсени во четвртокот во Вашингтон откако протестираа против политиката на имиграција на американскиот претседател Доналд Трамп за нулта толеранција за имиграција во канцеларијата на Сенатот во Министерството за правда.

Tаа и другите демонстранти држеа забранети плакати, барајќи крај на имиграциските кампови и изјавувајќи: „Ние се грижиме” – упатувајќи на контроверзната јакна што ја носеше првата дама Меланија Трамп кога го посети центарот минатата недела .

Имаше плакати со пораки „Што сакаме? Слободни семејства!” и ” Вака изгледа демократијата” пред жените да бидат уапсени, обвинети, а потоа ослободени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1