Актерот Сергеј Трифуновиќ пронајден на улица со повреди на главата


Сергеј Трифуновиќ, српскиот актер синоќа бил повреден под се уште неразјаснети околности, пишуваат српските медиуми

sergej1

Тој околу четири часот изутрина бил пронајден на улица во населбата Врачар со бројни повреди во пределот на рацете и видлива повреда на главата, а потоа бил префрлен во болница.

Не се познати се уште околностите под кои Трифуновиќ бил повреден.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1