Алачки му ја сопирала крвта на пешакот-детали за сообраќајката


Адријана Алачки со фустанот му ја сопирала крвта на пешакот Киро Д. кој вчера го усмрти на Рузвелтова во Скопје, јавува Вест.

Весникот повикувајќи се на очевидци пишува дека таа била многу вознемирена но сепак сама се јавувала во Брза Помош и полиција.

alackiii-500

-Иако беше многу исплашена и потресена, сепак, беше доволно присебна за да може да му помогне на повредениот маж. Сама се јавуваше во полиција и во Брза помош, кои дојдоа за кусо време”, раскажуваат за Вест луѓе кои се нашле на местото на несреќата на Рузвелтова каде Адријана Алачки со “ауди А4” удрила во пешак

Целиот текст во печатеното издание на Вест.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1