Албанец спаси Македонка од давење во невремето (Видео)


Македонците и Албанците знаат да си помогнат кога е најтешко.

Доказ за тоа е и видеото кое го објави порталот Алмакос , на кое Сафет Бајрами од село Лока од Скопје, помногу тешкотии ја спасува Соња Ајанковска од поплавеното Форд Мондео.Screenshot_3

Тој потенцира дека е многу среќен за ово хумано дело каде што жената беше во тешка состојба под вода. Погледнете го спасувањето…

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1