Албанија со „крадена“ песна на Евровизија – од Бајага (Видео)


eurovision-2013-aГодинава Албанија на Евровизија ќе се претстави со Бледар Сејко и Адриан Лулѓурај, чија песна „Идентитет“, многумина велат дека е иста како и песната на Бајага – „Син сафир“ – пишува порталот „Смедиа“.

Песната „Син сафир“ од Бајага е објавена во 1988 година, а дали станува збор за плагијат, слушнете ги двете верзии и видете сами..

Дали популарниот пејач Бајага, ќе реагира на оваа вест и каков крај ќе добие оваа приказна, очекуваме да видиме наскоро.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1