Албански хакери напаѓаат македонски сајтови (Фото)


Последна жртва во хакерските напади е сајтот www.famis.edu.mk. Овој сајт бил хакиран како што стои на страната од “Hacked by Albanian Hackers Zone”Хакиран е делот со соопштенија на овој сајт. На сајтот може слободно да се пристапи но избришани се речиси сите соопштенија кој овој едукативен сајт ги имал постирано од неговото постоење.

haknata strana

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1