Албанци уапсени во Црна Гора, викале „Улцин е Косово“


Петмина граѓани од Косово населени во Германија, се казнети со по 300 евра казна бидејќи ноќта помеѓу неделата и понеделникот во Улцин извикувале нацистички пароли.kosovo zname

Групата Албанци е приведена откако на полицијата и било јавено дека го пореметуваат јавниот ред и мир извикувајќи „Улцин е Косово“, Црвено и црно и „Факинг Србија“.
Момчињата на шеталиштето во Улцин ја величеле т.н Ослободителна војска на Косово, извикувајќи и нивни пароли.

Покрај петмината албанци казни заработија и жители на Улцин кај кои албанците престојувале.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1