ЗАГИНА МОМЧЕ КОЕ СЕ ОБИДЕЛО ДА СПРЕЧИ САМОУБИСТВО


Едно 24 годишно дете загинало, обидувајќи се да спречи самоубиство на друго 19 годично момче. Момчето сакало да скокне од студентски дом во Хаваите. Хавајската полиција соопштила дека двете момчиња паднале од зградата,пренесува први.мкSamoubistvo-550x300

24 годишното момче се обидувало да го тргне од прозорецот, од каде што сакало да скокне 19 годишното, но се слизнале и паднале и двајцата. Веднаш двајцата биле пренесени во болница и биле со тешки повреди. 24 годишното момче им подлегнало на повредите, а помладото се уште е во тешка состојба.

И двете момчиња не биле студенти на универзитетот на Хаваите, тие биле дојдени на гости кај некој од малкуте студенти кои престојувале во домот и помеѓу семестрите.

За време на школската година во овој дом живеат околу 600 студенти.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1