Ален Исламовиќ ја избегнал смртта во последна секунда


Пејачот Ален Исламовиќ почнал да верува во судбината, бидејќи како што самиот тврди, некој тоа од горе го гледа, па со божја помош ја избегнал смртта во последна секунда.

Тој се уверил дека тоа било така поради тоа што му помогнал на едно девојче во Бихаќ.alen

-И дадов пари и неколку часа подоцна тргнав за Загреб. На автопатот на секунда заспав. Возев 180 километри на час и некој звук ме разбуди, изјавил тој и додал:

Пет часа пред тоа направив добро дело со полно и чисто срце и верувам дека тоа ми се врати така што не настрадав, раскажува Исламовиќ за блиската средба со смртта.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1