Алфа ексклузивно- дел од терористичката група и се предаде на полицијата


По попладневните борби и по кратки преговори 30 члена од тешко вооружената териористичка група и се предале на полицијата, ексклузивно дознава Алфа.

Се уште нема официјална потврда на информацијата.

 Даниел Краљевски / Think.mk

Даниел Краљевски / Think.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1